Hakkımda

guven-celikkaya

Kendimden kısaca bahsetmek gerekirse URL’den anlaşılacağı ismim Güven Çelikkaya. 1983 yılında İstanbul’da doğdum. Yeditepe Üniversitesi Radyo, Tv ve Sinema bölümünden mezun oldum ve sonrasında aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimimi tamamladım. Mezuniyet sonrasında Dijital Medya Yayıncılığı ve B2B marketing alanlarında çalıştıktan sonra 2011 yılından itibaren hep hayalini kurduğum oyun sektörüne Netmarble firmasında (o zamanlar Joygame olarak bilinmekteydi)  adım attım. Şirket içerisinde İş Analisti pozisyonundan başlayarak, Türkiye ve MENA bölgesinde bilinen bir çok Mobil ve PC Oyun projesinde Ürün Müdürlüğü ve Yöneticilik görevlerinde bulundum.

2018 yılı sonu itibariyle ise çok heyecanlı olan girişimcilik serüvenim başladı ve Artırılmış Gerçeklik AR / XR teknolojileri üzerine çalışan HoloNext firmasını kurdum. Seyahat etmeyi, yeni ülkeler ve kültürler görmeyi, fotoğraf çekmeyi, kite-surf yapmayı  ve tüm bunların arasında bol bol okumayı seviyorum.

Bu blog’a 2009 yılında okuduğum ve araştırdığım şeyler ile alakalı aklıma sığdıramadığım yüzlerce fikri kaydetmek üzere başlatmıştım. Okumaya, bol bol seyahat etmeye ve fotoğraf çekmeye devam etsem de nedense geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde blog’a neredeyse hiç bir şey yazmamıştım. Aslında yazmaya devam ettim ama bunlar daha çok Anglo-Sakson abilerin ”Commonplace Book” dedikleri akıl defterlerine kaydedilen notlardan oluşuyordu.

Neyse sonunda WordPress’in bitmeyen güncellemeleri hallettikten sonra tekrardan buradayım. Merak eden zihinler için…